مقالات

10 نکـته طــلایی هنــگام خریــد آنـلاین

خرید از فروشگاه اینترنتی لباس همچون خیلی از خریدهای روتین و روزمره که از فروشگاه ها انجام میدهیم مستلزم رعایت مسائلی هست که می بایست در طی انجام آن رعایت شود. این خرید بر خلاف تصور عموم کاری بسیار ساده است و می تواند توسط هر فردی انجام شود. برای هر خریدی میتوان آنلاین اقدام کرد اما امن خرید کردن یکی از مهمترین نکات خرید آنلاین است. شما با خرید آنلاین خود میتوانید در منزل روی مبل راحتی خود لم دهید و منتظر رسیدن بسته تان باشید.

حالا در این مقاله میخواهیم به ده نکته مهم برای خرید آنلاین اشاره کنیم

با ما همراه باشید

1.شرایط و ضوابط خرید آن سایت را بررسی کنید

پس از شناخت کامل سایتی که قصد دارید از آن خریداری کنید مورد دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که شرایط و ضوابط خرید آن سایت را بررسی کنید و مشخصات فنی محصول مورد نظر را با دقت مطالعه کرده تا بتوانید انتخاب و خرید بهتری داشته باشید.

2.حفاظت از اطلاعات شخصی

نکته ای که هر کاربر باید در زمان خرید اینترنتی مدنظر قرار داد حفاظت از اطلاعات شخصی است به طورکلی نباید صرفا به خاطر دیدن کالاهایی که حتی ممکن است اهمیت زیادی هم نداشته باشد اطلاعات مالی مثل حساب های بانکی رمزهای عبور و یا مواردی از این قبیل را در اختیار افرادی که شناخت کامل نسبت به آنها ندارید قرار دهید.

3.مطالعه دقیق توضیحات و جزئیات محصول

افراد زیادی هستند که دست کم یکبار تجربه بدی از خرید اینترنتی داشته و از خرید خود پشیمان شده اند جلوگیری از این اتفاق بسیار ساده است تنها کافی است پیش از خرید توضیحات محصول را به طور دقیق مطالعه کنید.

4.معتبر بودن و محبوب بودن فروشگاه اینترنتی

قدمت داشتن و با سابقه بودن یک سایت

 

در ادامه به عوامل موثر در محبوب بودن سایت خواهیم پرداخت :

  1. دریافت نماد الکترونیکی

  2. داشتن آدرس محل فروشگاه یا دفتر مرکزی

  3. حضور فعال در شبکه های اجتماعی

  4. ارزشمند بودن جایگاه مشتری

  5. برقرار بودن ارتباط بین فروشگاه و مشتریان

5.به روز بودن محصولات ( لباس ها )

به روز بودن و آپدیت بودن جهت ارائه ی محصولات جدیدتر به خودی خود نشان دهنده ی این است که فروشگاه اینترنتی دغدغه مند است و درسدد رفع نیازهای مردم طبق به روز شدن مد است .

6.پشتیبانی به موقع و سریع

پاسخ گویی به موقع به سوالات و نیازهای مشتریان یکی دیگر از عواملی است که در انتخاب فروشگاه های مشتری مدار باید به آن توجه نمود.از آنجا که اگر مشتری ها نباشند کسب و کاری هم نخواهد بود

7.ارسال سریع کالا

در خرید از فروشگاه اینترنتی از آنجا که مشتری هیچ لمسی با کالا نداشته برای دیدن محصول خود بسیار مشتاق و بیتاب است.ازاین رو برای مشتریان خیلی مهم است که کالای خریداری شده ی آنها از فروشگاه اینترنتی به موقع و حدالمقدار در زمان مدنظر آنها دریافت شود.و این به موقع رسیدن محصول خریداری شده خیلی میتواند برای مشتری جذاب باشد.

8.قابلیت مرجوع کردن کالا

بعضا پیش می آید که براساس عوامل عمدی یا سهوی کالایی که مشتری خریداری نموده از آن راضی نیست و یا از لحاظ سایز و اندازه کوچک یا بزرگ است ازین رو فروشگاه های اینترنتی باید تضمین را به مشتریان خود بدهند که در صورت ناراضی بودن از محصول خریداری شده ی خود طی یک ساعت یا روز مشخص ( مثلا 72 ساعت یا 7 روز )مرجوع کردن کالارا می پذیرند.

9.اندازه و سایز خود را همیشه داشته باشید

سایزها با توجه به برندها و سری تولید باهم متفاوت است که این تفاوت با یک پرو ساده مشخص می شود.

10.بررسی نظرات دیگران درباره کالا

نظرات کاربران اطلاعات ارزشمندی به شما می دهند و قطعا داشتن بخش نظردهی در محصولات و نمایش آن به کاربران یکی از شفاف ترین بخش های هر فروشگاهی است.

در آخر “تاپ استایل” امیدوار است که شما با مطالعه این مقاله خرید آنلاین خوبی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید